skrzydło wzdłuż Oboźnej
bez narożnika zniszczonego we wrześniu 1939

Posesja o numerze hipotecznym 2765 B przy ul. Oboźnej została zakupiona przed 1821 r. przez Konstantego Kozłowskiego, razem z posesją po drugiej stronie Oboźnej (numer hipoteczny 2766 C - późniejszy adres Oboźna 8).
Po jego śmierci właścicielką obu nieruchomości stała się jego córka, znana filantropka Tekla Rapacka.
Zabudowania przy Oboźnej 7 przekazała swojej córce Konstancji, która w 1850 r. wyszła za mąż za Stanisława Ksawerego Aleksandra Deskura (w prasie codziennej posesja nr hip. 2765B określana jest jako dom Deskura).
Po śmierci S. Deskura w 1874 r. wdowa po nim Konstancja około 1878 r. zwraca nieruchomość matce - Tekli Rapackiej.
W 1879 r. Konstancja Deskur umiera bezpotomnie, po czym Tekla Rapacka decyduje się sprzedać obie nieruchomości przy Oboźnej. Właścicielem obydwu około 1880 r. staje się Stanisław Podymowski.
Według planów Lindley'a z przełomu XIX i XX w. na posesji stały dwie kamienice: północna na rogu ul. Sewerynów i Oboźnej oraz południowa przy ul. Sewerynów - oba budynki były rozdzielone ogrodem przy ul. Sewerynów.
Zniszczone:
- we wrześniu 1939 zniszczeniu uległ południowy budynek przy ul. Sewerynów oraz narożnik kamienicy północnej,
- w 1944 zniszczeniu uległy pozostałe zabudowania
Na temat tego budynku albo nie posiadamy więcej informacji, albo jeszcze nie dotarliśmy do źródeł bądź opracowań, w których takie informacje się znajdują.
Jeśli chciałbyś opracować ten obiekt - przejdź do formularza, dzięki Tobie baza informacji o dawnej Warszawie może stać się pełniejsza!