Matrykuła Szkoły Głównej Handlowej z roku 1935.
ze zbiorów Ryszarda M.
Obiekt: Szkoła Główna Handlowa
Matrykułę podpisał ówczesny rektor Bolesław Miklaszewski.
Bolesław Miklaszewski (1871-1941), chemik i ekonomista; położył duże zasługi w organizowaniu Wyższej Szkoły Handlowej, której był rektorem w latach 1925–1928 i 1932–1933. Po przekształceniu w Szkołę Główną Handlową kierował nią jako rektor w latach 1933-1937. Współorganizator Politechniki Warszawskiej, gdzie w latach 1918-1919 był profesorem chemii. Minister wyznań religijnych i oświecenia publicznego w latach 1923-1924.
A tak o Bolesławie Miklaszewskim napisano na stronie Szkoły Głównej Handlowej:
(...) "Jego postać, wręcz modelowo, prezentuje losy inteligencji polskiej przełomu wieków. W młodości, jako aktywny socjalista został skazany na więzienie i dwuletni zakaz pobytu w Królestwie Polskim za przynależność do II Proletariatu. Studiował na Wydziale Chemicznym Politechniki w Zurychu oraz filozofię na tamtejszym uniwersytecie i ekonomię w Antwerpii. Doktorat uzyskał po odbyciu asystentury na Politechnice Lwowskiej. Po przyjeździe w 1901 r. do Królestwa, został ponownie uwięziony i zesłany na Ural. Po powrocie w 1905 r. do Warszawy, przekonany o potrzebie podniesienia świadomości ekonomicznej społeczeństwa, poświęcił się działalności w dziedzinie szkolnictwa. Wykładał na Kursach Handlowych i na Politechnice Warszawskiej oraz dział w administracji oświatowej. W rządzie W. Grabskiego piastował tekę ministra wyznań religijnych i oświecenia publicznego."
(...) "Miklaszewski, który sprawował funkcję rektora od 1925 do 1928 r. i od 1932 do 1937 r., zapisał się na kartach historii szkoły jako twórca nowoczesnej uczelni ekonomicznej, dysponującej odpowiednimi kadrami naukowymi, bogatą biblioteką i bazą dydaktyczną. Głównie z jego nazwiskiem wiąże się modernizację struktury organizacyjnej szkoły, rozwój badań naukowych, stworzenie własnej kadry naukowo-dydaktycznej oraz korzystanie w działalności dydaktycznej z wybitnych teoretyków i praktyków gospodarczych. Dzięki temu rósł autorytet szkoły, która rokrocznie promowała dobrze przygotowaną kadrę działaczy i organizatorów życia gospodarczego szerokich horyzontach intelektualnych."