Budowa:
1894-96.
Od 1852 na działce sięgającej od ul. Widok do Al. Jerozolimskich stała willa zbudowana według projektu Wojciecha Bobińskiego dla Jana Łaskiewicza, oraz otaczający ją obszerny ogród. Przed 1894 willę rozebrano, a działkę podzielono na mniejsze części.
Nowa wielkomiejska kamienica powstała dla Chaskiela Lewenfisza na jednej z działek wydzielonych z poprzedniej posesji. Trzypiętrowa kamienica z zamkniętym podwórkiem „studnią” została ulokowana w zwartej zabudowie ul. Widok. Miała bogaty wystrój elewacji frontowej w stylu historycznym.
Przekształcona:
kamienica przetrwała II wojnę św. Zachowały się oryginalne dekoracje reprezentacyjnej klatki schodowej, mieszkań i przejazdu bramnego, m.in.: piece kaflowe, parkiety, sztukaterie, plafony, gzymsy, żeliwne balustrady.
W latach 60-tych XXw. skuto dekorację elewacji frontowej i położono gładki tynk. Fragmenty oryginalnego wystroju pozostały tylko na szczytach wieńczących ryzality. Są wykonane w stylu manieryzmu niderlandzkiego.
Obecnie:
Ostatni lokator kamienicy objętej w 1948 dekretem Bieruta, został wykwaterowany w 2007(nakaz PINB z 2001).
Obecnie (lipiec 2011) jest w bardzo złym stanie technicznym, mimo iż posiada status obiektu zabytkowego (wpis do rejestru zabytków 10.04.2003). Opustoszała i zapomniana popada w ruinę w szybkim tempie. Jest ostatnim przedwojennym budynkiem w południowej pierzei ul. Widok.